سوالات متداول

 • آیا هزینه سامانه پیام کوتاه قاصدک یکبار پرداخت می شود؟

  بله، هزینه فعال سازی تنها یکبار پرداخت می گردد و نیاز به تمدید ندارد و تنها هزینه بعدی شما، بابت شارژ سامانه جهت ارسال پیامک ها می باشد. قابل توجه است بسیاری از شرکتهای دیگر، هر سال بابت سامانه و شماره هزینه تمدید از شما دریافت می کنند اما شرکت سامانه ارتباطات قاصدک هزینه ای در سالهای آتی از شما دریافت نخواهد کرد.


 • من قبلا از شرکت دیگری سامانه پیام کوتاه و شماره اختصاصی گرفته ام آیا امکان انتقال سامانه به شما وجود دارد؟

  بله، اینکار به سادگی امکان پذیر است. کافی است به شرکت مذکور نامه ای بزنید که به اپراتور مربوطه اعلام کند شماره شما را به شرکت سامانه ارتباطات قاصدک انتقال دهد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.


 • دلیل اختلاف قیمت سامانه شما با دیگران چیست؟

  عوامل زیادی بر این موضوع موثر هستند. از جمله این عوامل آن است که بسیاری از شرکتهای ارائه دهنده سرویس پیام کوتاه، از ارائه یک شماره اختصاصی به شما پرهیز می نمایند و در واقع شماره شما با شماره های سایر مشتریان آن شرکت مشترک است. انجام این اقدام علاوه بر آنکه قانونی نیست باعث می شود برخی امکانات از جمله امکان دریافت پیام کوتاه نیز برای شما فراهم نباشد.


 • پیش شماره های 1000 ، 2000 ، 3000 ، 5000 و 021 چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

  هر کدام از این پیش شماره ها توسط مخابرات به یک پیمانکار (اپراتور) واگذار شده است و با توجه به سیاست های اپراتور تفاوتهایی در ارائه خدمات توسط آنها وجود دارد. در جدول ذیل برخی تفاوتهای این پیش شماره ها با یکدیگر مقایسه شده است:

  معیار / پیش شماره
  خط ثابت (021)
  1000
  2000
  3000
  5000
  ارسال به شماره های فیلتر شده
  کیفیت ارسال از نظر تحویل به گیرندهبسیار خوبخوبخوبخوبمتوسط
  تعرفه ارسال پیامک به انواع شماره (همراه اول، ایرانسل و ...)یکسانغیر یکسانیکسانیکسانیکسان
  سرعت ارسال پیامکبالابسیار بالابالامتوسطبالا
  گزارش تحویل به گیرنده
  هزینه ارسال پیامکپایینمناسبپایینمناسبپایین
  انتخاب خط با شماره دلخواهمحدودمحدود
  هزینه خط اختصاصیمناسبمناسببالامناسبپایین
  بازگشت هزینه پیامک نرسیده به مخابرات
  سایر مزایاارسال و دریافت از طریق پیامک روی خط ثابتامکان انتخاب شماره در بازه گستردهبرگشت هزینه نرسیده به گوشی در حالت Deliver Baseبزرگترین اپراتور ارسال پیامک در کشورامکان ارسال به بانک تفکیک جنسیتی و سنی


 • حداقل شارژ سامانه برای ارسال پیام کوتاه چقدر است؟

  پس از دریافت سامانه آن را به هر میزان که تمایل داشتید می توانید شارژ کنید و هیچ محدودیتی و حداقلی در این زمینه وجود ندارد.


 • آیا دریافت پیام کوتاه هزینه دارد؟

  خیر دریافت پیام کوتاه هزینه ندارد و رایگان است.


 • آیا برای استفاده از پنل اس ام اس نیاز به سخت افزار و نرم افزار جانبی است؟

  خیر، سامانه پیام کوتاه نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی ندارد. شما تنها با یک کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و حتی گوشی موبایل متصل به اینترنت می توانید از کلیه امکانات سامانه پیام کوتاه (ارسال، دریافت و دیگر خدمات آن) بهره مند شوید. سامانه پیام کوتاه با مرورگر کامپیوتر شما ( اینترنت اکسپلورر، موزیلا فایرفاکس یا هر مرورگر دیگری که داشته باشید ) کار می کند.


 • آیا سرعت اینترنت من تاثیری در سرعت ارسال پیامک ها دارد؟

  خیر، شما از هر نوع اینترنتی (ADSL، کارت اینترنت، مبین نت، ایرانسل، همراه اول، رایتل، اینترنت گوشی، اینترانت ملی، وایرلس، وای فای و ... ) که استفاده کنید و حتی اگر سرعت اینترنت شما هم بسیار پایین باشد تاثیری در سرعت ارسال پیامک ها ندارد چراکه پیامک ها توسط سرور ما ارسال می شود.


 • آیا علاوه بر اینترنت می توان از اینترانت ملی جهت اتصال به سامانه استفاده نمود؟

  بله، شرکت سامانه ارتباطات قاصدک امکان اتصال و استفاده از سامانه پیام کوتاه را از طریق اینترانت ملی (مدارس، برخی موسسات و... ) نیز فراهم نموده است. بدین منظور شما می توانید با مراجعه به آدرس www.parsasms.ir از تمامی امکانات سامانه بهره مند شوید. شایان ذکر است بسیاری از سامانه های پیام کوتاه چنین امکانی ندارند.


 • آیا محدودیتی در ارسال پیامک وجود دارد؟

  خیر، شما با استفاده از اعتبار موجود در پنل پیامک خود می توانید به هر تعدادی که تمایل دارید، SMS گروهی یا تکی ارسال کنید بدون اینکه محدودیت زمانی برای ارسال SMS ها داشته باشید.


 • آیا با سامانه می توان به شماره های ایرانسل، رایتل و تالیا پیامک ارسال نمود؟

  بله، خدمات سیستم ارسال پیام کوتاه برای این شماره ها هم وجود دارد.


 • پس از شارژ سامانه، تا چه زمانی می توان اعتبار آن را مصرف نمود؟

  هیچ محدودیت زمانی در استفاده از اعتبار وجود ندارد و هر زمان حتی در سالهای بعد نیز می توانید از آن استفاده کنید.


 • آیا امکان ارسال پیام فقط در ساعات اداری شرکت وجود دارد؟

  خیر. در هر ساعت از شبانه روز می توانید نسبت به ارسال یا دریافت پیام کوتاه اقدام نمایید.


 • در هر دقیقه چند پیام ارسال می گردد؟

  سرعت ارسال پیامک بسته به شرایط مختلف (ترافیک و خطوط مخابرات) متفاوت است اما بین 20 تا 30 هزار پیام کوتاه در هر دقیقه ارسال می شود.


 • آیا امکان مشاهده گزارش پیام های ارسالی و تحویل آنها به مخاطبین (Delivery) وجود دارد؟ استفاده از این قابلیت هزینه ای دارد؟

  امکان قابلیت نمایش گزارش پیام کوتاه و وضعیت آنها بصورت رایگان بوده و جزء امکانات پیش فرض است. برای مشاهده همه امکانات پیش فرض به اینجا بروید.


 • آیا پنل پایه امکان ارتقاء به نسخه کامل یا اضافه ماژول به آن را دارد؟

  بله در هر زمان امکان ارتقاء به نسخه کامل یا اضافه ماژول وجود دارد و تنها هزینه ما به التفاوت آن دریافت می شود.


 • آیا هزینه پیامکهایی که بدلیل فیلتر بودن شماره موبایل گیرنده، به وی نمی رسد از حساب ما کم می شود؟

  خیر، اگر بدلیل اینکه شماره موبایل گیرنده در لیست شماره های فیلتر شده از سوی مخابرات قرار دارد و پیام کوتاه به وی نمی رسد هزینه ای از شما کم نمی شود (هزینه آن به حساب شما برگشت داده می شود.)
  شایان ذکر است که بر اساس درخواست برخی از مشترکین، شماره آنان در لیست شماره موبایل های فیلتر شده قرار گرفته است و پیامک های تبلیغاتی به آنان نمی رسد.


 • آیا امکان انتخاب شماره برای ارسال و دریافت پیامک وجود دارد؟ آیا می توانم چند شماره برای ارسال و دریافت پیامک داشته باشم؟

  بله شما می توانید شماره یا شماره های مورد نظر خود را پیشنهاد بدهید و در صورتیکه قبلا آن شماره توسط شخص دیگری رزرو نشده باشد قابل واگذاری به شما است. همچنین شرکت سامانه ارتباطات قاصدک علاوه بر شماره درخواستی شما، سه شماره رایگان دیگر (3000و50001و50005) را بطور رایگان به شما اختصاص خواهد داد که از طریق این شماره ها نیز می توانید نسبت به ارسال پیامک اقدام نمایید.


 • من امکانات و ماژول های سامانه پیام کوتاه شما را دیدم اما نیاز به انجام کار خاصی با استفاده از بستر پیامک دارم که توسط امکانات و ماژول های حال حاضر امکان پذیر نیست. چگونه می توانم اینکار را انجام دهم؟

  با توجه به طراحی و تولید پنل پیامک توسط برنامه نویسان شرکت قاصدک، این امکان وجود دارد که بتوان بر اساس نیاز شرکت ها و سازمانها خدمات و ماژولهای اختصاصی برای سامانه ایجاد نمود. برای اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع با ما تماس بگیرید.


 • درصورتیکه بخواهم در سایت خودم ارسال و دریافت پیامک داشته باشم به چه صورت باید عمل کنم؟

  این کار توسط وب سرویس قابل انجام است. راهنما و مستندات وب سرویس در قسمت راهنمای سامانه پیام کوتاه قاصدک موجود است که با استفاده از آنها می توانید سرویس پیام کوتاه را در سایت خود نیز راه اندازی نمایید.


 • من از یک نرم افزار استفاده می کنم که می خواهم در آن قابلیت ارسال و دریافت پیامک وجود داشته باشد. چگونه این موضوع امکان پذیر می شود؟

  این کار توسط وب سرویس و API قابل انجام است. برای اطلاعات بیشتر راهنما و مستندات آن را در قسمت راهنمای سامانه پیام کوتاه قاصدک بخوانید یا با همکاران ما .


 • آیا امکان ارسال پیام کوتاه به سایر کشورها وجود دارد؟

  بله چنین امکانی وجود دارد اما هزینه ارسال پیامک آن در حدود 10 برابر هزینه ارسال پیامک به داخل کشور است. همچنین تعرفه خط آن نیز با حالت عادی متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با ما .


 • پشتیبانی سامانه پیام کوتاه به چه صورت است؟

  پشتیبانی بصورت تلفنی، ایمیل و همچنین سیستم جامع پشتیبانی تعبیه شده در سامانه پیام کوتاه در تمام ساعات شبانه روز امکان پذیر است.


 • نحوه خرید شارژ (اعتبار پیام کوتاه) چگونه است؟

  امکان خرید شارژ (اعتبار پیام کوتاه) هم بصورت آنلاین از طریق خود سامانه پیام کوتاه و با استفاده از کارتهای بانکی (شتاب) و هم بصورت واریز وجه به بانک یا کارت به کارت و ثبت فیش آن در سامانه پیام کوتاه امکان پذیر است.


 • تایید شماره درخواستی من چه مدت طول می کشد؟

  حداکثر در مدت زمان 24 ساعت بعد از تقاضای شما، شماره درخواستی شما تایید و به شما واگذار می شود اما با توجه به اینکه شرکت سامانه ارتباطات قاصدک، علاوه بر شماره درخواستی شما، سه شماره رایگان دیگر (3000و50001و50005) به شما اختصاص می دهد در این مدت کوتاه نیز می توانید با شماره های مذکور امور مربوط به ارسال پیامک را از طریق سامانه پیام کوتاه انجام دهید.


 • تفاوت این سامانه با GMS Modem چیست؟

  GSM Modem یک قطعه سخت افزاری است که با قرار دادن یک سیم کارت در داخل آن می توان اقدام به ارسال پیامک نمود. این روش علاوه بر اینکه هیچ مزیتی نسبت به سامانه پیام کوتاه دارد دارای معایبی به شرح ذیل است:
  1- سرعت ارسال پیام کوتاه در این روش بسیار پایین است (5 الی 10 پیامک در دقیقه)
  2- گیرنده پیام کوتاه به جای مشاهده شماره های مجازی پیام کوتاه که با 1000 2000 3000 شروع می شوند شماره سیم کارت را مشاهده می نماید.
  3- این روش نیاز به قطعه سخت افزاری دارد در حالیکه سامانه پیام کوتاه بدون احتیاج به هیچ سخت افزاری کار می کند و به همین دلیل از هرکجای دنیا که باشید می توانید کار خود را انجام بدهید.
  4- امکانات این روش بسیار محدود است به گونه ای که حتی امکان استفاده از بانک شماره موبایل ندارد.
  5- این روش قابلیت پشتیبانی آنلاین و غیر حضوری ندارد.


 • امنیت اطلاعات به چه صورت می باشد؟

  امنیت کامل در نرم افزار و حتی تعیین سطح دسترسی در شرکت قاصدک برای عدم دسترسی به اطلاعات و پیامکهای کاربران بصورت کامل پیش بینی شده است و به همین دلیل تاکنون هیچگونه مشکلی امنیتی از سوی هیچکدام از مشتریان سامانه پیام کوتاه قاصدک بوجود نیامده است.


 • نحوه خرید سامانه به چه صورت است؟

  1- واریز وجه سامانه با توجه به جداول هزینه ها (وجه سامانه می تواند به حساب واریز گردد یا بصورت آنلاین پرداخت شود.)
  خرید آنلاین
  2- تماس با واحد فروش شرکت از طریق تلفن ویا ایمیل و اعلام شماره فیش در این مرحله شماره شما رزرو شده و فرم ثبت نام برای شما از طریق ایمیل یا فکس ارسال می گردد.
  3- تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک (اشخاص حقوقی: کپی روزنامه رسمی شرکت، اشخاص حقیقی: کپی کارت ملی و شناسنامه). مدارک فوق می تواند پست، ایمیل و یا فکس گردد.
  پس از دریافت مدارک فوق همکاران ما سامانه شما را فعال کرده و اطلاعات لازم را برای شما ایمیل و فکس می کنند. کلیه مراحل فوق می تواند در یک روز کاری صورت پذیرد.